SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Hizmet ve ürün kalitesinde sürdürülebilirlik...

  • Anasayfa
  • /
  • Sürdürülebilirlik
  • /
  • İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği

BetonKA A.S., is kazalarinin yasandigi zor bir sektörün üyesi oldugunun bilinciyle hareket ederek Is Sagligi ve Güvenligi alaninda çalismalarini planlamaktadir. Bu bilincin getirdigi en önemli sorumluluk, sirketin en degerli varligi olan çalisanlarin ve tesis ziyaretçilerinin sagligini korumak ve güvenligini saglamaktir.

BetonKA’da, is sagligi ve güvenliginde sifir kaza hedefine ulasma yolunda iki önemli unsur vardir;

1- Is ortaminda alinmasi gereken önlemleri almak, yani EMNIYETSIZ DURUMLARI ortadan kaldirmak,
2- Çalisanlarin Is Sagligi ve Güvenligi yaklasimini içsellestirmeleri ve dikkate almalarini saglamaya yönelik çalismalar yapmak, yani EMNIYETSIZ HAREKETLERE engel olmak.

Bu yaklasimla Çimsa, sifir kaza hedefine ulasmak için dünyada kabul görmüs is sagligi ve güvenligi konusunda alt yapi, belgelendirme ve uygulamalara yönelik çalismalar yapmaktadir.

Ayrica, Is Sagligi ve Güvenligi konusundaki farkindaligi arttirmak için gelistirdigi proje, uygulamalar ve sürekli egitim programlari ile de çalisanlarinin Is Sagligi ve Güvenligi konusunda bilinçlenmelerini saglamaktadir. Bunun için dünyaca kabul görmüs is kazalari ve meslek hastaliklarini önlemek için yerine getirilmesi gereken sartlari tanimlamak üzere Is Sagligi ve Güvenligi çalismalari TS-18001 standardina uygun OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Yönetim Sistemi çerçevesindeki programi uygular.